Top News-Mekaniku italian vrau e dogji shqiptarin/‘Po haja drekë’, e tradhëton djali dhe gruaja

Detaje të reja janë zbardhur nga hetimet e vrasjes së Nexhat Ramës, shqiptarit me origjinë nga Kosova, ngjarje kjo e ndodhur disa ditë më parë në Itali. Autori i dyshuar i vrasjes Davide Cristiano Mossali ka thënë përpara hetuese se…
0
(0)

Detaje të reja janë zbardhur nga hetimet e vrasjes së Nexhat Ramës, shqiptarit me origjinë nga Kosova, ngjarje kjo e ndodhur disa ditë më parë në Itali.
Autori i dyshuar i vrasjes Davide Cristiano Mossali ka thënë përpara hetuese se ai është i pafajshëm dhe se nuk k asnjë lidhje me ngjarjen në fjalë. Mossali, I cili punon mekanik në vendin fqinj, nga verifikimet e kryera nga policia, rezulton se nuk është person me precedent të mëparshëm kriminal.
Sipas 52 vjecarit, në momentin që ka ndodhur ngjarja ai ka qenë duke drekuar me gruan dhe djalin e tij. Por, një tjetër version tregoi bashkëshortja dhe fëmija I tyre.
Sipas saj, bashkëshorti nuk ka qenë duke drekuar me t, duke hedhur poshte deklaratën e 52 vjecarit.
”Duket i hutuar, por gjithsesi mohon çdo keqbërje”, tha avokati Stefano Forzani, i cili një ditë më parë takoi Mossalin.
Pavarësisht deklaratave të tij, prokuroria është e bindur se ai ka gisht në vrasjen e Ramës dhe sipas tyre ai a qenë personi i fundit që e ka parë të gjallë shqiptarin.
Trupi i Nexhat Ramës u gjet i karbonizuar brenda bagazhit të një Range Rover të shkrumbuar nga flakët në vreshtat e Këlnit. Italiani akuzohet për vrasje me paramendim, shkatërrim kufome dhe armëmbajtje pa leje.
Dyshimet paraprake janë se mekaniku e ka thirrur viktimën në biznesin e tij, ku më pas ata kanë aptur një konflikt bashkë, i cili ka degjeneruar në përdorimin e armës e më pas në shkatërrimin e trupit të pajetë.
Hetimet nga ana e autoritettve vendore vijojnë, ndërsa pritet që autori i krimit të bashkëpunojë me drejtësinë, në mënyrë që të zbardhet dinamika e ngjarjes.

Pamje:AFP

Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to “Top Channel” on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#Itali#Mekanik#TopChannel

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?