Top News – Presidenti italian viziton Tiranën/ Zbardhet axhenda, nga takimi me Begajn tek italianët

Presidenti italian Sergio Mattarella, ppritet të vizitojë Shqipërinë, në një vizitë ku takimet zyrtare do t’i nisë të enjten e 8 shtatorit. Mësohet se presidenti italian do të mbërrijë në vendin tonë mbrëmjen e së mërkurës, teksa të enjten do…
0
(0)

Presidenti italian Sergio Mattarella, ppritet të vizitojë Shqipërinë, në një vizitë ku takimet zyrtare do t’i nisë të enjten e 8 shtatorit. Mësohet se presidenti italian do të mbërrijë në vendin tonë mbrëmjen e së mërkurës, teksa të enjten do të pritet nga homologu, presidenti Bajram Begaj. Pas takimit me presidentin Begaj, do të ketë një konferencë të përbashkët për mediet.
Po ashtu mësohet se numri një i shtetit italian do të zhvillojë takime edhe me Kryetaren e Kuvendit Lindita Nikolla dhe kreun e qeverisë Edi Rama. Po ashtu Mattarella do të ketë takime edhe me përfaqësues italianë në vendin tonë. Kjo do të jetë vizita e parë zyrtare e Matarrelës, pas zgjedhjes së Begajt në krye të shtetit. Sergio Mattarella është në krye të shtetit italian që prej vitit 2015.

Pamje:AFP

Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to “Top Channel” on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#TopNews#TopChannel

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?